Home / Nieuws / Zandvoort populairste ‘kleine’ bestemming voor dagje uit

Zandvoort populairste ‘kleine’ bestemming voor dagje uit

Afbeelding van Myléne via Pixabay

Tijdens de herfstvakantie zoeken Nederlanders massaal naar leuke uitjes in eigen land. Uit onderzoek van vakantiehuizenplatform Holidu blijkt dat Zandvoort de populairste kleine gemeente is voor een dagje weg, gevolgd door Enkhuizen en Ameland.

De lijst is gebaseerd op maandelijkse zoekopdrachten op Google. Zandvoort voert de ranking aan met gemiddeld 60.960 zoekopdrachten per maand. Bezoekers trekken naar de kustplaats voor strandwandelingen, fietsen, duinwandelingen en een diner bij een van de beachclubs.

Enkhuizen staat op de tweede plaats. De stad aan het IJsselmeer trekt liefhebbers van geschiedenis en cultuur met onder meer het Zuiderzeemuseum en tal van historische monumenten. De derde plaats is voor Ameland, waar bezoekers genieten van natuur, wadexcursies en zeehondentochten.

De Hanzestad Doesburg sluit de top vijf af, na Terschelling op plek vier. Volgens Holidu weten zowel gezinnen als cultuurliefhebbers de Gelderse stad te waarderen. De historische binnenstad met de Martinikerk, de oude stadswallen en musea als De Roode Tooren vormen de belangrijkste trekpleisters.

De rest van de top 10 bestaat uit Oirschot, Laren, Ommen, Bunnik en Schiermonnikoog.

Voor het onderzoek analyseerde Holidu alle Nederlandse gemeenten met minder dan 20.000 inwoners. Daarbij werd gekeken naar het gemiddelde aantal zoekopdrachten per maand voor de naam van de stad, aangevuld met termen als ‘dagje [stad]’ en ‘activiteiten [stad]’.

ChefsFriends wordt mede mogelijk gemaakt door ‘De vrienden van…’: Kesbeke Fijne TafelzurenKaasfort AmsterdamChaîne des RôtisseursNice to MeatSchmidt Zeevisla Fève chocolade en dessertsGrape ‘N’ GreenMr. Henry’s 0,00%De WijnGoeroe en R & R media en advies. Ook vriend worden? Stuur een e-mail naar richard@chefsfriends.nl of rik@chefsfriends.nl.

Lees verder

Schrijf je in en mis niets!

Ontvang gratis onze inspiratiemail in je mailbox en mis niets!

De beste recepten van onze beste chefs

De beste chefs delen hun beste gerechten in onze recepturenbank. En nu denk je wellicht: die kan ik toch niet maken. Jawel hoor. De ingrediënten en benodigde apparatuur zijn afgestemd op de thuiskok, die in zijn eigen keuken graag bakt, grilt en stoomt.

De recepturenbank is gevuld met gerechten van diverse sterrenkoks, maar toegankelijk gemaakt voor de hobbykok. Lekker thuis koken met recepten van Martin, Michel en Hans.

Kijk rond in onze showroom

Onze showroom is gevuld met de leukste en lekkerste producten en diensten. Je kunt er terecht voor aanbiedingen, smakelijke kortingen en andere voordelen.

Snuffel er eens rond en laat je inspireren. Als cadeau voor jezelf of om anderen mee te verrassen.

showroom bonbons

© Copyright ChefsFriends.nl – Een activiteit van R & R media en advies.