Restaurant WeidumerHout in Weidum gaat onder de nieuwe eigenaren een andere koers varen. Christophe Meijer, Esther van Mersbergen en Eva van Koningsveld hebben de handen ineengeslagen met Dutch Cuisine-initiator Albert Kooy en gaan een kaart voeren die is geïnspireerd op de Nieuwe Friese Keuken.
Sinds april vorig jaar heeft de Friese eetgelegenheid nieuwe eigenaren. Die draaiden in eerste instantie succesvol door, maar zochten naar een manier om het menu sterker te verbinden aan de omgeving.
Dutch Cuisine
Dat wordt een kaart volgens de filosofie van de Nieuwe Friese Keuken, die aansluit bij de gedachte achter Dutch Cuisine en nadrukkelijk meebeweegt met het seizoen en lokale leveranciers.
De koerswijziging is het resultaat van een samenwerking tussen WeidumerHout en SVH Meesterkok Albert Kooy. De ondernemers en Albert kiezen voor een regionale keuken die niet leunt op nostalgie, maar aansluit bij de huidige tijd: eerlijk, bewust en toekomstgericht.
En met gerechten die passen bij de plek, aldus de nieuwe eigenaren. ‘Zonder poespas, maar met smaak. Betaalbaar en toegankelijk. In een Friese boerderijomgeving, waar gastvrijheid en eenvoud vanzelfsprekend zijn.’

ChefsFriends wordt mede mogelijk gemaakt door ‘De vrienden van…’: Kesbeke Fijne Tafelzuren, Kaasfort Amsterdam, Chaîne des Rôtisseurs, Nice to Meat, Schmidt Zeevis, la Fève chocolade en desserts, Mr. Henry’s 0,00%, De WijnGoeroe, WTOL Academy en R & R media en advies. Ook vriend worden? Stuur een e-mail naar richard@chefsfriends.nl of rik@chefsfriends.nl.
Lees verder
-
Wat jarenlang achteloos in de natuur groeide en door dieren werd gegeten, ligt nu op…
-
Het Rotterdamse boutiquehotel Morgan & Mees introduceert MIES. Een levendige plek, waar goed eten, kunst…
-
Zeven Nederlandse topchefs slaan de handen ineen om de Nederlandse keuken op een voetstuk te…


