Home / Nieuws / WeidumerHout open: ‘Alles van Friese bodem’

WeidumerHout open: ‘Alles van Friese bodem’

Restaurant WeidumerHout heeft de deuren officieel geopend. De nieuwe eigenaren van de eetgelegenheid in Weidum hebben gekozen voor een samenwerking met SVH Meesterkok en Dutch Cuisine-initiator Albert Kooy en kiezen voor een duidelijke filosofie: ‘Alles van Friese bodem, alles in eigen keuken en tegen bistroprijzen.’

Weidumerhout denkt op het snijvlak van drie principes onderscheidend te zijn. ‘Allereerst komt alles wat in de keuken wordt gebruikt, van Friese bodem’, aldus de ondernemers. ‘Geen producten die van ver worden aangevoerd, maar wat hier groeit, in het ritme van het seizoen. Dat geeft een directe impuls aan smaak en kwaliteit.’

Albert Kooy

Daarnaast wordt alles in eigen huis gemaakt. ‘Waar in een groot deel van de horeca wordt gewerkt met ingekochte (half)producten, kiest WeidumerHout ervoor om vanaf de basis te koken en niets uit te besteden.’

Ten derde is de vorm bewust eenvoudig gehouden. ‘Een boerderijbistro. Toegankelijk, zonder poespas en betaalbaar. Geen haute cuisine, maar eten dat klopt en waar je vaker voor terugkomt.’

Het concept staat onder leiding van Albert Kooy en de keuken is in handen van Yoran Rijks. De officiële openingshandeling bestond uit het ontsteken van vuur, als verwijzing naar zowel de manier van koken als de energie achter het initiatief.

WeidumerHout bouwt voort op een plek met historie, want als sinds 1983 wordt op deze locatie horeca bedreven.

ChefsFriends wordt mede mogelijk gemaakt door ‘De vrienden van…’:
Kesbeke Fijne Tafelzuren
Kaasfort Amsterdam
Chaîne des Rôtisseurs
Nice to Meat
Schmidt Zeevis
la Fève chocolade en desserts
Mr. Henry’s 0,00%
De WijnGoeroe
WTOL Academy
R & R media en advies
Ook vriend worden? Stuur een e-mail naar richard@chefsfriends.nl of rik@chefsfriends.nl.

Lees verder

Schrijf je in en mis niets!

Ontvang gratis onze inspiratiemail in je mailbox en mis niets!

De beste recepten van onze beste chefs

De beste chefs delen hun beste gerechten in onze recepturenbank. En nu denk je wellicht: die kan ik toch niet maken. Jawel hoor. De ingrediënten en benodigde apparatuur zijn afgestemd op de thuiskok, die in zijn eigen keuken graag bakt, grilt en stoomt.

De recepturenbank is gevuld met gerechten van diverse sterrenkoks, maar toegankelijk gemaakt voor de hobbykok. Lekker thuis koken met recepten van Martin, Michel en Hans.

Kijk rond in onze showroom

Onze showroom is gevuld met de leukste en lekkerste producten en diensten. Je kunt er terecht voor aanbiedingen, smakelijke kortingen en andere voordelen.

Snuffel er eens rond en laat je inspireren. Als cadeau voor jezelf of om anderen mee te verrassen.

showroom bonbons

© Copyright ChefsFriends.nl – Een activiteit van R & R media en advies.