Vijf restaurants sluiten zich aan bij JRE-Nederland
Vijf eetgelegenheden hebben zich met ingang van het zojuist begonnen jaar aangesloten bij JRE-Nederland. Het gaat om de restaurants The Church in Arnhem, Lazuli in Enschede, Fris in Haarlem, Steef in Leeuwarden en Joelia in Rotterdam.
The Church in Arnhem is een restaurant-hotel in het zogeheten modekwartier. De dagelijkse leiding is in handen van Janiek van den Broeck en Bart Leussink. De horecagelegenheid huisvest in een voormalig Luthers kerkgebouw.
In de keuken van chef Bart staan ‘puur’ en ‘eerlijk’ centraal. Hij kiest voor ambachtelijkheid en gaat voor spannende texturen en frisse, uitdagende smaken zonder poespas.
Lees ook: Selfmade man Bart Leussink: ‘Ik ga lekker op The Church in Arnhem’
Lazuli Enschede
Lazuli in Enschede is het restaurant van Tim Staal en Marijn Waanders. In de intieme eetgelegenheid laten zij hun gasten graag kennismaken met een verfijnde, moderne kookstijl. Duurzaamheid speelt er een belangrijke rol. Dat uit zich door zoveel mogelijk gebruik te maken van producten van Nederlandse bodem.
Vanuit de open keuken worden twee menu’s geserveerd: één met vlees en vis, en één met enkel vegetarische gerechten. Leuk is de mogelijkheid om te kiezen voor tea pairing.
Fris Haarlem
Julius Wever en Eddie Meijboom zijn sinds begin 2023 de eigenaren van restaurant Fris, gelegen aan de rand van het Haarlemse winkelcentrum. Chef Eddie laat zien wat de Frans-Aziatische keuken in huis heeft. Dat doet hij met zijn kookfilosofie ‘minder producten, meer smaak’.
Steef Leeuwarden
Een monumentaal pand aan de rand van het winkelcentrum van Leeuwarden biedt onderdak aan Steef. Het restaurant wordt geëxploiteerd door Elke Valk en Stefan Visser. Stefans kookstijl is eigenwijs en gebaseerd op dingen die hij zelf heeft meegemaakt. Elke hap moet een beleving zijn van zoet, zuur, zout, bitter en umami.
Joelia Rotterdam
Aan de rand van het Hofplein en de Coolsingel in Rotterdam exploiteert Pieter Timmer restaurant Joelia, waarvan hij sinds januari 2024 eigenaar is. ‘Een droom die hij nooit durfde te dromen’, vertelde hij destijds al aan ChefsFriends.
In de keuken is de leiding in handen van Sofiane Bons, die erin slaagde de door oud-eigenaar Mario Ridder gekookte Michelinster te continueren. En die door de rode gids werd bekroond met de Young Chef Award.
Lees ook: Sofiane Bons handhaaft ster Joelia: ‘Heel apart gevoel’
Leestips:
Nieuwe eigenaar Joelia: ‘Droom die ik nooit durfde dromen’
Restaurant Showw steelt de show in 2024: ‘Bizar’
Familieverhaal op Groot Warnsborn: Jante en Gjalt stappen in voetsporen van ouders
ChefsFriends wordt mede mogelijk gemaakt door ‘De vrienden van…’: Kesbeke Fijne Tafelzuren, Bourgondisch Lifestyle, Chaîne des Rôtisseurs, Nice to Meat, Schmidt Zeevis, la Fève chocolade en desserts, Grape ‘N’ Green en R & R media en advies. Ook vriend worden? Stuur een e-mail naar rik@chefsfriends.nl.