Valentijn van Urk heeft een droom: ‘Het eerste (volledig) vegetarische restaurant van Nederland dat wordt bekroond met een Michelinster.’ Op 1 december wil hij openen in een pand in het museumkwartier in Utrecht. ‘Luxe is een gevoel en zit niet in vlees of vis op zichzelf.’
Een avondvullend gastronomisch zevengangenmenu, maar geheel zonder vis en vlees, zal er vanaf december hopelijk te proeven zijn, zo laat Valentijn, ook bekend onder de naam De Groenste Gastheer, weten aan ChefsFriends.
‘Een totaalbeleving, voorzien van designstoelen, tafellinnen, een goede dosis artistieke invloeden en niet te vergeten professionele gastvrijheid met flair en kennis van zaken.’
Utrecht
Als locatie voor het realiseren van zijn droom, heeft hij gekozen voor Utrecht. ‘Aan de Lange Nieuwstraat 88 in het museumkwartier. Hartje van de stad dus, op loopafstand van alle grote trekpleisters, hotels en het Centraal Station.’
In hetzelfde pand, oorspronkelijk gebouwd in 1450, zaten de afgelopen decennia al diverse restaurants, zo vervolgt Valentijn. ‘Een nieuwe norm voor de gastronomie is zeker mogelijk, aangezien Michelin in veel landen om ons heen al sterren heeft uitgedeeld aan volledig vegetarische keukens. Luxe is een gevoel, en zit niet in vlees of vis op zichzelf. Daardoor wordt zo’n menu straks direct een heel stuk betaalbaarder.’
Valentijn laat weten dit menu van zeven gangen te gaan aanbieden voor 85 euro per persoon.
Crowdfunding
Om zijn plannen te kunnen uitvoeren, is Valentijn een crowdfunding gestart. Deze loopt tot en met 30 september. Voor de opstart van zijn zaak is 300.000 euro nodig. Krijgt hij dit bedrag niet bij elkaar, dan gaat de stekker uit het plan.
Naschrift: de crowdfunding heeft niet het gewenste resultaat opgeleverd en dat betekent dat Valentijn de stekker uit zijn plannen heeft getrokken.
ChefsFriends wordt mede mogelijk gemaakt door ‘De vrienden van…’: Kesbeke Fijne Tafelzuren, Kaasfort Amsterdam, Chaîne des Rôtisseurs, Nice to Meat, Schmidt Zeevis, la Fève chocolade en desserts, Grape ‘N’ Green en R & R media en advies. Ook vriend worden? Stuur een e-mail naar richard@chefsfriends.nl of rik@chefsfriends.nl.
Lees verder
-
Vera Voorend en Tommy Jansen gaan Maeve verbouwen. Het met een Michelinster bekroonde restaurant in…
-
Restaurant Judith, gevestigd in Kasteel Engelenburg in Brummen, heeft een nieuwe chef. Bas Diepenbroek neemt…
-
Nieuws uit Bourgondisch Breda: Restaurant Chocolat verhuist en heropent in juni 2025 op een compleet…


