Home / Nieuws / Sterchef Martijn Kajuiter aan de slag bij boetiekhotel WSHS in Gouda

Sterchef Martijn Kajuiter aan de slag bij boetiekhotel WSHS in Gouda

Martijn Kajuiter is terug in Nederland. De chef-kok die bij The Cliff House Hotel in Ierland een Michelinster kookte, wordt als executive chef verantwoordelijk voor de f&b-afdeling van Relais & Châteaux Weeshuis in Gouda. In het voorjaar moet daar onder andere fine dining-restaurant LIZZ openen.

LIZZ wordt het casual fine dining-restaurant van Weeshuis (WSHS), een luxe boetiekhotel met internationale allure in het historische centrum van Gouda dat dit voorjaar opent. ‘Niet te chic, niet te statig, wel een tikje spannend en vooral veelbelovend’, zo klinkt het. LIZZ staat voor traditionele hospitality met een platina randje.

Weeshuis
Vrouwen hebben altijd een prominente rol gespeeld in de geschiedenis van het weeshuis. Daarom heeft het restaurant, net als coffee & cocktailbar Coco, een naam gekregen die knipoogt naar verschillende powervrouwen uit het verleden.

Hotel
Het hotel bestaat uit 25 luxueuze suites, die erop zijn ingericht gasten een onvergetelijke tijd te bezorgen en alle zintuigen te prikkelen.

De ligging in het Cultuur Historisch kwartier en een samenwerking met de buren, Museum Goud, onderstrepen dat kunst- en cultuurliefhebbers hier hun hart kunnen ophalen.

Menu
Martijn neemt de rol van executive chef op zich voor de hele f&b-afdeling. ‘Ik vind WSHS echt een prachtig project’, zo laat hij weten. ‘Ik vind het fijn om met een schone lei te starten en daar mijn eigen invulling aan te geven Het menu wordt een samenspel tussen eigentijdse klassiekers en dynamische gerechten die inspelen op het seizoen en de tijdsgeest.’

Relais & Châteaux
WSHS maakt als vijfde hotel in Nederland deel uit van Relais & Châteaux. Een collectie luxueuze boetiekhotels, resorts, villa’s en gastronomische restaurants die zich onderscheiden door kwaliteit en service.

ChefsFriends wordt mede mogelijk gemaakt door ‘De vrienden van…’: WTOL-Academy.nlKesbeke Fijne TafelzurenBourgondisch LifestyleChaîne des RôtisseursNice to MeatLaurent Smedts ImportReitsma Seafood, Non+Ultra Coffee & More (gebruik de code CF20 en krijg 20 procent korting) en R&R media en advies. Ook vriend worden? Stuur een e-mail naar rik@chefsfriends.nl.

Lees verder

Schrijf je in en mis niets!

Ontvang gratis onze inspiratiemail in je mailbox en mis niets!

De beste recepten van onze beste chefs

De beste chefs delen hun beste gerechten in onze recepturenbank. En nu denk je wellicht: die kan ik toch niet maken. Jawel hoor. De ingrediënten en benodigde apparatuur zijn afgestemd op de thuiskok, die in zijn eigen keuken graag bakt, grilt en stoomt.

De recepturenbank is gevuld met gerechten van diverse sterrenkoks, maar toegankelijk gemaakt voor de hobbykok. Lekker thuis koken met recepten van Martin, Michel en Hans.

Kijk rond in onze showroom

Onze showroom is gevuld met de leukste en lekkerste producten en diensten. Je kunt er terecht voor aanbiedingen, smakelijke kortingen en andere voordelen.

Snuffel er eens rond en laat je inspireren. Als cadeau voor jezelf of om anderen mee te verrassen.

showroom bonbons

© Copyright ChefsFriends.nl – Een activiteit van R & R media en advies.