Advertorial – Sterchef Yornie van Dijk van Basiliek in Harderwijk en familiebedrijf Van Beekum Specerijen lanceren een exclusieve lijn van vier Nordic geïnspireerde kruidenblends. De collectie is ontstaan vanuit een gedeelde visie op puur, natuurlijk koken en vormt een unieke combinatie van culinaire verfijning en ambachtelijk vakmanschap.
Volgens Yornie draait Nordic koken boven alles om eenvoud en natuurlijke diepgang. ‘Met deze blends willen we de kracht van de natuur, en vooral de elegantie van zeewier, naar voren brengen. Ze zijn ontwikkeld in de sterrenkeuken en lenen zich goed voor culinaire gerechten, maar ook bedoeld voor iedereen die met smaak wil koken.’
Basiliek
De nieuwe Basiliek x Van Beekum Specerijen-lijn omvat vier smaakprofielen: FISK, BIFF, GRØNN en SMØR. Drie blends zijn volledig zoutloos, dankzij de inzet van zeewier als smaakversterker, een duurzaam en mineraalrijk ingrediënt dat perfect past bij de Nordic-filosofie.
De vierde blend, BIFF, bevat bewust een subtiele hoeveelheid Deens gerookt zeezout, gecombineerd met zeewier voor een diepe, rokerige umami.
Vier blends
FISK is de Nordic blend voor vis. Fris, mineraal en elegant, zoutloos en ontwikkeld voor vis en zeevruchten.
BIFF is de Nordic blend voor vlees & grill. Rokerig, krachtig en gelaagd. De enige blend met Deens gerookt zeezout, gecombineerd met zeewier. Ontwikkeld voor vlees, gevogelte en alles van de grill.
GRØNN is de Nordic blend voor groenten. Fris, groen en verfijnd. Een zoutloze blend, die de pure smaak van groenten subtiel verdiept.
SMØR is de Nordic blend voor (knoflook)boter. Fris, aromatisch en hartig. Ontwikkeld om boter, smeersels en sauzen direct diepte en subtiele Nordic signatuur te geven.
Chris van Beekhuizen
‘Toen we samen deze mixen aan het perfectioneren waren, wisten we direct dat dit iets bijzonders zou worden’, aldus Chris van Beekhuizen, de eigenaar van Van Beekum Specerijen.
‘De combinatie van Yornie’s verfijnde smaak en visie in combinatie met onze ambacht en kennis over kruiden en specerijen heeft geleid tot blends die zowel vernieuwend als verrassend toegankelijk zijn.’
Yornie van Dijk
Hoewel de blends zijn ontwikkeld in een Michelinsterkeuken, is de collectie bewust samengesteld om toegankelijk te zijn voor zowel professionele chefs als thuiskoks. Bij elke blend hoort een exclusief recept van Yornie, waarin hij laat zien hoe de smaken optimaal tot hun recht komen in de keuken.
De blends zijn breed toepasbaar en ook goed te gebruiken bij alledaagse gerechten. De collectie is exclusief verkrijgbaar via Van Berkum Specerijen. Op de website van de specialist kun je ook terecht voor meer informatie over de blends.
Lees verder
-
De met een Michelinster bekroonde chef Ron Lemmens en zijn partner Lindsay openen in Weert…
-
Een faillissement van de verhuurder van het pand betekende het einde voor sterrestaurant Coulisse in…
-
Sterchef Tim Golsteijn serveert in restaurant Bougainville in Amsterdam een gerecht met een eetbare QR-code.…


