De realityserie De Augurkenkoning is een groot succes. Inmiddels is op RTL 4 het vierde seizoen over het dagelijkse reilen en zeilen van de Amsterdamse tafelzurenfabriek te volgen. Directeur en eigenaar Oos Kesbeke leidt de onderneming en stoomt zijn zoons Camiel en Silvian klaar voor de troonopvolging.
Het roemruchte familiebedrijf heeft echter een inspirerende en interessante voorgeschiedenis. En dat verhaal is nu vastgelegd in het boek De Augurkenkoning.
Marcel Langedijk heeft een verhaal op papier gezet vol met hartverwarmende anekdotes, hilarische avonturen, tegenslagen en overwinningen. En op een manier zoals alleen Oos dat kan, vertelt hij wat hij heeft gedaan om de augurk sexy te maken én hoe hij van Kesbeke Fijne Tafelzuren een florerende onderneming heeft gemaakt.