Een unieke samenwerking binnen de Nederlandse topgastronomie heeft woensdagavond een recordbedrag van 508.116,00 euro opgebracht. Tijdens een benefietavond in de Legends Lounge van het Philips Stadion in Eindhoven kwamen ruim zeventig gasten bijeen voor Blanche Vinke. De bekende horecavrouw kampt met de ziekte van Kahler en lymfoom. De opbrengst is bestemd voor een levensreddende, maar onvergoede behandeling.
Blanche Vinke is al jarenlang een bekend gezicht in de culinaire wereld als gastvrouw van sterrenrestaurant De Kromme Watergang in Hoofdplaat. Om haar toegang te bieden tot een innovatieve CAR-T celtherapie, een behandeling waarvan de vergoeding momenteel niet vanzelfsprekend is, werd onlangs Stichting De Blanche Foundation opgericht. Het motto van de stichting is even simpel als urgent: ‘Tijd is leven.’
Culinair eerbetoon met 23 Michelinsterren
Het initiatief voor de avond werd in recordtijd opgezet door onder andere de familie Vinke, Les Patrons Cuisiniers, BLØF-voorman Paskal Jakobsen en Buro Food. Onder leiding van Edwin en Tom Vinke (De Kromme Watergang) kwamen de grootste namen uit de Nederlandse culinaire top naar Eindhoven om belangeloos te koken.
In totaal vertegenwoordigden de aanwezige chefs maar liefst 23 Michelinsterren. Gasten kregen een vijfgangendiner voorgeschoteld met signatuurgerechten van onder andere Jef Schuur (Bij Jef), Soenil Bahadoer (GEM.), Jeroen Achtien (Inter Scaldes) en Erik en Juliën van Loo (Parkheuvel). Het diner werd symbolisch afgesloten met een speciale ‘Dame Blanche’, een directe knipoog naar de vrouw om wie de avond draaide.
Veilingmarathon onder leiding van Erik de Zwart
Naast het diner vormde een live veiling, geleid door presentator en radio-icoon Erik de Zwart, het financiële hoogtepunt van de avond. Toprestaurants zoals De Librije, artiesten als BLØF, en bekende gezichten zoals SVH Meester Robèrt van Beckhoven stelden exclusieve arrangementen en ervaringen beschikbaar. Tegelijkertijd konden ook volgers via een livestream meebieden in een stille veiling.
De sfeer werd verder versterkt door intieme, muzikale optredens van Paskal Jakobsen en Guus Meeuwis, die de avond een sterk persoonlijk karakter gaven.
Hoop voor de toekomst
Met de opbrengst van ruim een half miljoen euro is de CAR-T therapie voor Vinke financieel veiliggesteld. Maar de stichting kijkt al verder. Zodra het primaire doel – de behandeling van Blanche – is gerealiseerd, wil de stichting zich gaan inzetten voor lotgenoten die in exact hetzelfde schuitje zitten en geen toegang krijgen tot deze innovatieve zorg.
‘Wat begon als een initiatief voor één familie, groeide in korte tijd uit tot een beweging’, laat het stichtingsbestuur, bestaande uit Claudia Brevet, Caroline Berends en Evie Vinke, in een reactie weten. ‘Deze avond heeft laten zien waartoe vriendschap, solidariteit en de kracht van samenwerking in staat zijn.’
ChefsFriends wordt mede mogelijk gemaakt door ‘De vrienden van…’:
Kesbeke Fijne Tafelzuren
Kaasfort Amsterdam
Chaîne des Rôtisseurs
Nice to Meat
Schmidt Zeevis
la Fève chocolade en desserts
Mr. Henry’s 0,00%
De WijnGoeroe
WTOL Academy
Neleman
R & R media en advies
Ook vriend worden? Stuur een e-mail naar richard@chefsfriends.nl of rik@chefsfriends.nl.
Lees verder
-
De bij restaurantvereniging Les Patrons Cuisiniers aangesloten chefs komen in actie voor Blanche Vinke. In…
-
Nederlanders hebben de afgelopen drie jaar 7,7 miljard euro uitgegeven bij hotelketens in eigen land.…
-
De Nederlandse horeca realiseerde in 2025 een omzet van 33,9 miljard euro. Dat is een…


