Nieuws

Restaurant Norra opent in centrum van Bilthoven

Bilthoven krijgt er een fine dining-eetgelegenheid bij. In april opent Lieke Nicole-Creemers, die in dezelfde plaats ook eigenaar is van Le Nord, aan het Emmaplein restaurant Norra. De keuken krijgt de Franse basis en komt onder leiding te staan van Boy van Rijn.

Met haar liefde voor de Franse keuken en haar achtergrond bij Le Nord is het niet verwonderlijk dat Lieke voor restaurant Norra kiest voor een Franse basis. ‘We koken verfijnde, eigentijdse, creatieve gerechten met een twist en gemaakt met zoveel mogelijk regionale producten.’

Le Nord

De ondernemer, die met haar man Grégory Nicole ook eigenaar is van Le Nord in Bilthoven, kreeg de kans om op deze locatie een restaurant te beginnen en wilde heel graag een fine dining-formule, omdat die er volgens haar nog niet is in het centrum van Bilthoven. Ze gaat er zelf aan de slag als gastvrouw.

Grégory Nicole

De keuken komt onder leiding van Boy van Rijn, die zijn ervaring opdeed bij onder andere Auguste in Maarssen, The Lobby en De Kas in Amsterdam, en ’t Nonnetje in Harderwijk.

Hij krijgt daarbij hulp van Grégory, die als adviseur van Lieke ‘onder meer het menu afstemt met Boy en af en toe een blik in de keuken van Norra werpt’. De naam van het restaurant is een knipoog naar Le Nord en een Scandinavische benaming voor het noorden.

Menu

De kaart gaat bestaan uit een menu van vier tot zeven gangen. Daarnaast is er een kaart met bites, een menu van drie gangen met iets meer robuuste ingrediënten en een businesslunch van twee gangen.

Lieke omschrijft het interieur als sereen, warm, huiselijk en toch chic. ‘De tafels worden met linnen ingedekt en ik ben blij met het terras.’ Restaurant Norra opent op 2 april en is dan geopend van dinsdag tot en met zaterdag voor lunch en diner.

Lees ook:
Nieuwe eigenaar Aan de Zweth: ‘Maakt cirkel rond’
Foto’s: Bas Varga van start met Shun in Medemblik
Sander de Vette en Annegreet Erkelens nemen De Mandemaaker over

ChefsFriends wordt mede mogelijk gemaakt door ‘De vrienden van…’: Kesbeke Fijne TafelzurenBourgondisch LifestyleChaîne des RôtisseursNice to MeatSchmidt Zeevisla Fève chocolade en dessertsGrape ‘N’ Green en R & R media en advies. Ook vriend worden? Stuur een e-mail naar richard@chefsfriends.nl of rik@chefsfriends.nl.

Vorig artikel

Eerbetoon van culinaire gids voor Thérèse en Jonnie Boer

Volgend artikel

Hotel Okura Amsterdam lanceert wijnproeverij met Noël Vanwittenbergh

De auteur

Rik Leonards

Rik Leonards

Redacteur, eindredacteur, webredacteur. Journalistieke duizendpoot met gevoel voor detail. Denkt commercieel mee, ziet kansen en gaat geen uitdaging uit de weg. Taalprofessional met passie voor video.