Nieuws

Restaurant Le Havre opent in Elburg met gastronomisch team

Elburg is een culinaire bestemming rijker met restaurant Le Havre. Gevestigd in een historisch rijksmonument brengt het een ode aan de Franse keuken. Chef-kok Peter Kok en sommelier Wolter Tellegen, beiden met ervaring op topniveau, combineren vakmanschap met gastvrijheid voor een verfijnde eetervaring.

Le Havre serveert verfijnde gerechten met een basis in de klassieke Franse keuken. Daarbij spelen de mooiste ingrediënten de hoofdrol, waaronder lokale vis, schaal- en schelpdieren, wild en duurzame vleessoorten.

Peter Kok

Chef Peter Kok, die ervaring opdeed bij onder andere ’t Nonnetje en Ratatouille in Harderwijk, combineert wereldse smaken met herkenbare hoofdingrediënten en een nadruk op kwaliteit en finesse.

De open keuken in het monumentale pand biedt gasten een blik op het culinaire proces, waarin duurzaamheid en puurheid centraal staan. Het interieur, ontworpen door Manon de Groot, ademt een tijdloze luxe met materialen als notenhout, brons en keramiek. Een opvallende wijnbar met organische vormen en een kroonluchter als eyecatcher onderstreept de elegante sfeer.

Wolter Tellegen

Ook de service is in deskundige handen. Maître-sommelier Wolter Tellegen heeft een stevig trackrecord, met ervaring bij gerenommeerde zaken als het voormalige driesterrenrestaurant De Leest en Het Roode Koper. Zijn passie voor wijn en gastvrijheid tilt de beleving bij Le Havre naar een hoger niveau. Momenteel volgt hij de opleiding tot vinoloog, wat zijn wijnkennis verder versterkt.

Met een team dat gastronomie ademt en een locatie die historie en moderniteit combineert, belooft Le Havre een culinaire aanwinst te worden voor Elburg en omstreken.

ChefsFriends wordt mede mogelijk gemaakt door ‘De vrienden van…’: Kesbeke Fijne TafelzurenBourgondisch LifestyleChaîne des RôtisseursNice to MeatSchmidt Zeevisla Fève chocolade en dessertsGrape ‘N’ Green en R & R media en advies. Ook vriend worden? Stuur een e-mail naar rik@chefsfriends.nl.

Foto’s: Hans Morren 

Vorig artikel

Duurzaam en veelzijdig: recept met skrei-kabeljauw

Volgend artikel

Albert Kooy: ‘Supermarkten maken onze eetcultuur kapot’

De auteur

Richard Kok

Richard Kok

Gek op internet en video. Speurt dag en nacht over het web naar leuke nieuwe internetdingetjes. Deelt graag en houdt van jip-en-janneketaal.