Leon Mazairac van restaurant Karel V in Utrecht, Tobias Meij van café Parlotte in Amsterdam en Livia van IJperen van Tante Koosje in Loenen aan de Vecht zijn door Proefschrift bekroond met awards. Ook Sinck restaurant & wijnbar in Amsterdam mocht een onderscheiding in ontvangst nemen.
Proefschrift reikt jaarlijks een aantal awards uit aan restaurants en/of individuele restaurantprofessionals, die zich in positieve zin hebben onderscheiden. Dat gebeurt tijdens de officiële opening van vakbeurs Wine Professional in de RAI Amsterdam.
Leon Mazairac
De met een Michelinster bekroonde Leon Mazairac ontving de prijs die hoort bij de titel ‘Wijn-spijsspecialist van het Jaar’. Leon runde elf jaar met veel succes Podium onder de Dom in Utrecht en werkt nu in dezelfde stad voor restaurant Karel V. Sinds 2023 is hij in het bezit van een Michelinster.
Volgens Proefschrift is de klassieke basis van zijn kookstijl te danken aan zijn opleiding aan de uitstekende Hotelschool ter Duinen in het Belgische Koksijde. ‘Per gerecht gebruikt Leon een beperkt aantal ingrediënten, zodat de geuren en smaken ‘overzichtelijk’ en herkenbaar blijven.’
De chef is ook een groot wijnliefhebber, zo vervolgt het rapport. ‘Koken bij een wijn ziet hij als een inspirerende uitdaging, al zoekt hij het daarbij ook vooral in toegankelijke smaakcombinaties die plezier bieden.’
Tobias Meij
Sommelier Tobias Meij van café Parlotte in Amsterdam mocht naar voren komen om de ‘Talentvol sommelier’-award in ontvangst te nemen. Proefschrift schrijft dat Tobias veel proeverijen bezoekt, serieus bezig is met zijn vak en uitstekend proeft.
‘Zijn proefnotities getuigen van veel kennis en een gedegen voorbereiding. Hij is leergierig en creatief in zijn vak, staat open voor nieuwe smaakervaringen en stelt de juiste vragen.’
Als sommelier is hij zeer beleefd en sympathiek, zo is verder te lezen. ‘Tobias geeft helder en beknopt uitleg bij de wijnen die hij schenkt, zonder sterallures of betweterigheid. Kortom: een lichtend voorbeeld voor de nieuwe generatie wijnprofessionals.’
Livia van IJperen
Tijdens de jaarlijkse competitie om de titel ‘Beste fromager’ stak Livia van IJperen met kop en schouders uit boven de andere kandidaten, aldus Proefschrift.
De ‘Fromager van het Jaar’ werkt bij sterrestaurant Tante Koosje in Loenen aan de Vecht en kan bogen op zo’n acht jaar ervaring als sommelier, maître en fromager. ‘En dat merk je’, schrijft Proefschrift. ‘Ze heeft durf, neemt haar werk serieus, gaat overtuigend en soepel te werk en valt niet of nauwelijks op foutjes te betrappen.’
Verder: ‘Livia beschikt over veel kennis van zaken en gaat creatief om met smaken van kaas en wijn. Met haar overtuigende combinaties tilt zij het kaasdessert naar een hoger plan.’
Sabas Joosten
De vierde prijs, de ‘Wijnkaart van het Jaar’, werd uitgereikt aan het in 2021 door Sabas Joosten geopende Sinck restaurant & wijnbar in Amsterdam. De voormalige sommelier van De Librije stelde een wijnkaart samen met daarop zo’n vierhonderd wijnen in diverse prijssegmenten en vooral klassiek getint.
‘Een trefzekere en met smaak samengestelde kaart, waarop veel interessants te ontdekken valt’, aldus Proefschrift. ‘Ook in de meer toegankelijke prijssegmenten. Moeilijk kiezen? Dan weet Sabas je ongetwijfeld te verrassen met een doordachte en smakelijke wijn-spijscombinatie.’
De openingsceremonie, waarvan het uitreiken van de prijzen onderdeel was, werd mede mogelijk gemaakt door twee vrienden van ChefsFriends, te weten Kaasfort Amsterdam en Nice tot Meat.
ChefsFriends wordt mede mogelijk gemaakt door ‘De vrienden van…’: Kesbeke Fijne Tafelzuren, Kaasfort Amsterdam, Chaîne des Rôtisseurs, Nice to Meat, Schmidt Zeevis, la Fève chocolade en desserts, Mr. Henry’s 0,00%, De WijnGoeroe, WTOL Academy en R & R media en advies. Ook vriend worden? Stuur een e-mail naar richard@chefsfriends.nl of rik@chefsfriends.nl.
Lees verder
-
Michelin heeft maandag 6 oktober twee restaurants bekroond met een groene ster. Deze beloning reikt…
-
Minder betalen voor je menu op werkdagen of als je vroeg komt. Dynamische prijzen bereiken…
-
DoubleTree by Hilton Amsterdam Centraal Station heeft opnieuw internationale prijzen gewonnen voor het interieur. Het…


