Home / Nieuws / Nederlandse chefs in Amerikaanse lijsten met beste restaurants

Nederlandse chefs in Amerikaanse lijsten met beste restaurants

Opinionated About Dining heeft 48 Nederlandse eetgelegenheden opgenomen in haar ranglijsten met beste restaurants wereldwijd. Hoogst genoteerd is De Librije in Zwolle, die op plaats 9 staat in de top 150 met daarin de ‘Europese toprestaurants’.

Vijf Nederlandse restaurants hebben een plek gekregen in de ranglijst met Europese toprestaurants, die wordt aangevoerd door Alchemist van Rasmus Munk in het Deense Kopenhagen.

Naast De Librije zijn dat Spectrum in Amsterdam (plek 70), Meliefste in Wolphaartsdijk (114), 212 in Amsterdam (145) en Pure C in Cadzand (148). Nick Bril staat op plaats 48 met zijn in België gevestigde The Jane.

Aanbevelingen
Voor negen Nederlandse eetgelegenheden is er een aanbeveling. Dat zijn Bolenius, Sazanka, Vermeer en Yamazato in Amsterdam, FG Restaurant in Rotterdam, Perceel in Capelle aan den IJssel, Zarzo in Eindhoven, Tribeca in Heeze en Sabero in Roermond.

Restaurant Rijks
Restaurant Rijks in Amsterdam is opgenomen in het overzicht met de 150 beste ‘casual restaurants’. In die categorie zijn er aanbevelingen voor De Kas, Guts & Glory, Rijsel, Sea Palace, BAK, Gebr. Hartering en Scheepskameel (alle in Amsterdam), AIR Republic en Blueness in Cadzand en Blauw in Utrecht.

Klassieke keukens
De derde Europese lijst is die met de ‘classical restaurants’. In deze top 150 zijn er plekken voor Ciel Bleu (foto) in Amsterdam (32), Inter Scaldes in Kruiningen (41), Bord’Eau in Amsterdam (84), Aan de Poel in Amstelveen (90), Daalder in Amsterdam (120), De Lindenhof in Giethoorn (136) en Vinkeles in Amsterdam (144).

Vermeldingen
In het overzicht met aanbevelingen staan De Lindehof in Nuenen, Calla’s in Den Haag, Choux, The Duchess, La Rive (gesloten), The White Room en Lastage (alle Amsterdam), Fred, Joelia en Parkheuvel (alle Rotterdam), Treeswijkhoeve in Waalre, Bij Jef in Den Hoorn, ’t Nonnetje in Harderwijk, De Kromme Watergang in Hoofdplaat, De Bokkedoorns in Overveen en De Leuf in Ubachsberg.

Online platform
Opinionated About Dining is een Amerikaans platform dat jaarlijks online diverse ranglijsten presenteert. De volgorde op deze lijsten is gebaseerd op de resultaten van meer dan 200.000 reviews van ruim 6.000 geregistreerde recensenten.

Lees ook:
Foto’s: dit is de nieuwste zaak van Thérèse en Jonnie Boer
13 restaurants krijgen Bib Gourmand van Michelin
Michelin Service Award voor Cindy Borger

ChefsFriends wordt mede mogelijk gemaakt door ‘De vrienden van…’: WTOL-Academy.nlKesbeke Fijne TafelzurenBourgondisch LifestyleChaîne des RôtisseursNice to MeatLaurent Smedts ImportReitsma SeafoodNon+Ultra Coffee & More (gebruik de code CF20 en krijg 20 procent korting) en R&R media en advies. Ook vriend worden? Stuur een e-mail naar rik@chefsfriends.nl.

Lees verder

Schrijf je in en mis niets!

Ontvang gratis onze inspiratiemail in je mailbox en mis niets!

De beste recepten van onze beste chefs

De beste chefs delen hun beste gerechten in onze recepturenbank. En nu denk je wellicht: die kan ik toch niet maken. Jawel hoor. De ingrediënten en benodigde apparatuur zijn afgestemd op de thuiskok, die in zijn eigen keuken graag bakt, grilt en stoomt.

De recepturenbank is gevuld met gerechten van diverse sterrenkoks, maar toegankelijk gemaakt voor de hobbykok. Lekker thuis koken met recepten van Martin, Michel en Hans.

Kijk rond in onze showroom

Onze showroom is gevuld met de leukste en lekkerste producten en diensten. Je kunt er terecht voor aanbiedingen, smakelijke kortingen en andere voordelen.

Snuffel er eens rond en laat je inspireren. Als cadeau voor jezelf of om anderen mee te verrassen.

showroom bonbons

© Copyright ChefsFriends.nl – Een activiteit van R & R media en advies.