Michelin reikt sinds 2024 Sleutels uit aan hotels die uitzonderlijke ervaringen aanbieden. De onderscheiding kent, net als de sterren, drie niveaus: één sleutel, twee sleutels of drie sleutels. Vooralsnog telt ons land geen bekroonde hotels, maar mogelijk komt daarin snel verandering…
Michelin kondigt op de website voor de Benelux namelijk een mondiaal evenement aan, waar ‘nieuwe Sleutels en onuitgegeven onderscheidingen worden onthuld voor de meest uitmuntende hotels’.
Nederlandse hotels
De Sleutel is voor hotels wat de ster is voor gastronomie, aldus Michelin op de eigen website. De rode gids kondigde deze onderscheiding in oktober 2023 aan voor het daaropvolgende jaar.
Inmiddels zijn sleutels uitgereikt aan hotels in vijftien landen verspreid over Noord-Amerika, Europa en Azië. In ons land is er nog geen gelegenheid met deze bekroning van Michelin.
Selectie 2025
Maar mogelijk verandert het aangekondigde evenement daar iets aan. Michelin meldt namelijk dat op 8 oktober zijn wereldwijde selectie wordt gepresenteerd voor 2025, waarbij voor de allereerste keer de meest opmerkelijke hotels in elke regio ter wereld worden beloond.
‘De afgelopen jaren hebben de inspecteur van de Michelingids meer dan zevenduizend etablissementen in 125 landen geselecteerd, om zo een uitzonderlijke wereldwijde hotelcollectie samen te stellen. Elk hotel in deze selectie belichaamt uitmuntendheid op het vlak van design, architectuur, service en karakter.’
Awards
Naast sleutels worden tijdens het evenement ook vier prijzen uitgereikt: de Michelin Architecture & Design Award, de Michelin Wellness Award, de Michelin Local Gateway Award en de Michelin Opening of the Year Award.
De voor deze prijzen genomineerde hotels worden in de maanden augustus en september bekendgemaakt. De volledige selectie is na de uitreiking digitaal te bekijken. Waar de ceremonie plaatsvindt en hoe deze is te volgen, vermeldt Michelin (nog) niet.
ChefsFriends wordt mede mogelijk gemaakt door ‘De vrienden van…’: Kesbeke Fijne Tafelzuren, Bourgondisch Lifestyle, Chaîne des Rôtisseurs, Nice to Meat, Schmidt Zeevis, la Fève chocolade en desserts, Grape ‘N’ Green en R & R media en advies. Ook vriend worden? Stuur een e-mail naar richard@chefsfriends.nl of rik@chefsfriends.nl.
Lees verder
-
Het voormalige Crown Hotel Eindhoven is heropend als Leonardo Hotel Eindhoven City Center. De naamswijziging…
-
Conscious Hotels opent op vrijdag 12 september de deuren van Conscious Hotel Oudegracht. Het duurzame…
-
Het historische Oranje Hotel in Leeuwarden gaat verder onder een nieuwe vlag. Leonardo Hotels heeft…


