Een primeur voor Nederland! Voor het eerst heeft Michelin hotels in ons land beoordeeld middels een classificatie. Dat gaat met sleutels, die – net als de sterren – drie niveaus hebben. De L’Europe in Amsterdam kreeg drie sleutels en is daarmee in de Benelux de enige met de maximale waardering.
De Michelin Sleutels voor de Benelux zijn woensdag 8 oktober bekendgemaakt. Tot aan die datum kende Nederland geen bekroonde hotels, maar daarin is nu dus verandering gekomen.
‘In totaal omvat de selectie van hotels in de gids 2025 voor de Benelux één hotel met drie sleutels, zeven hotels met twee sleutels en 25 hotels met één sleutel’, aldus Michelin op de eigen website. Zeventien daarvan staan in Nederland.
Amsterdam
Het Amsterdamse De L’Europe is het hotel met de maximale beloning van drie sleutels. Het is bekend terrein voor Michelin, want het inpandige restaurant Flore onder leiding van Bas van Kranen heeft twee rode sterren en een groene ster.
Twee sleutels
Vijf Nederlandse hotels zijn door Michelin bekroond met twee sleutels: Château Neercanne in Maastricht en de Amsterdamse hotels TwentySeven, Pillows Maurits at the Park, Rosewood en Tivoli Doelen.
Een sleutel
Elf locaties in ons land mogen zich vanaf vandaag een hotel met één sleutel noemen. Vier daarvan huisvesten in onze hoofdstad: Pulitzer, Soho House, The Craftsmen en The Dylan.
De andere namen zijn: Mooirivier in Dalfsen, Het Roode Koper in Ermelo, Van Oys Maastricht Retreat, De Plesman in Den Haag, Château St. Gerlach in Valkenburg, Central Park in Voorburg en Pillows Ter Borch in Zwolle.
Uitzonderlijke ervaringen Michelin reikt sinds 2024 sleutels uit aan hotels die uitzonderlijke ervaringen aanbieden. Die sleutel is voor hotels wat de ster is voor gastronomie, meldt de rode gids.
ChefsFriends wordt mede mogelijk gemaakt door ‘De vrienden van…’: Kesbeke Fijne Tafelzuren, Kaasfort Amsterdam, Chaîne des Rôtisseurs, Nice to Meat, Schmidt Zeevis, la Fève chocolade en desserts, Grape ‘N’ Green, Mr. Henry’s 0,00%, De WijnGoeroe en R & R media en advies. Ook vriend worden? Stuur een e-mail naar richard@chefsfriends.nl of rik@chefsfriends.nl.
Lees verder
-
Michelin reikt sinds 2024 Sleutels uit aan hotels die uitzonderlijke ervaringen aanbieden. De onderscheiding kent,…
-
Het voormalige Crown Hotel Eindhoven is heropend als Leonardo Hotel Eindhoven City Center. De naamswijziging…
-
Het historische Oranje Hotel in Leeuwarden gaat verder onder een nieuwe vlag. Leonardo Hotels heeft…


