Restaurant Karel 5 in Utrecht stelt Marco Westra aan als nieuwe maître. De ervaren gastheer volgt Bertil Daniels op en vormt samen met chef-kok Leon Mazairac het nieuwe gezicht van het restaurant.
Restaurant Karel 5 neemt afscheid van Bertil Daniels, die 23 jaar lang het gezicht van het restaurant was. Hij blijft verbonden aan Grand Hotel Karel V in een andere rol. Volgens directeur Leo Hollman markeert de komst van Westra een volgende fase voor het restaurant.
De directie zocht nadrukkelijk naar een maître die de bestaande culinaire ambities niet alleen bewaakt, maar ook verder uitbouwt. Continuïteit, creativiteit en kwaliteit staan daarbij centraal, met als doel gasten te blijven verrassen binnen de monumentale setting van het hotel.
Nieuwe maître versterkt ambities Restaurant Karel 5 Utrecht
Leo Hollman zegt: ‘Wij zijn dan ook bijzonder trots om SVH Meestergastheer Marco Westra te mogen verwelkomen als ‘servicekanon’ en boegbeeld van Restaurant Karel 5, samen met chef-Kok Leon Mazairac. Marco’s stijl wordt gekenmerkt door warme gastvrijheid, volledige toewijding en een sterke drive om elke dag beter te worden. Zijn kernwaarden; gastvrijheid, overgave, doorzettingsvermogen en bevlogenheid, vertaalt hij naar een persoonlijke manier van werken, waarin elke gast zich gezien en welkom voelt.’
Marco Westra heeft een lange staat van dienst in de gastronomie. In Utrecht was hij onder meer bedrijfsleider bij Lefebvre en maître bij De Hoefslag. Recent werkte hij bij Restaurant Hemel en Aarde. Eerder deed hij ervaring op bij Librije ’s Zusje en Sofitel Legend The Grand Amsterdam.
Chef de Cuisine Leon Mazairac kijkt uit naar de samenwerking: ‘Onze culinaire ambities reiken ver en ik ben dan ook heel blij dat Marco ons team komt versterken. Ik ben ervan overtuigd dat wij elkaar verder kunnen brengen door onze passies te verenigen. We hebben allebei onze roots in Utrecht, daar kan alleen maar iets moois uit voortkomen.’
Marco Westra kiest bewust voor culinair Utrecht
Marco Westra zegt over zijn nieuwe rol: ‘Utrecht zit in mijn hart, ik ben hier getogen en Karel V is hét hotel met hét restaurant van de stad. Om samen met Leon en het hele team binnen deze ambitieuze, rijks-monumentale omgeving te mogen werken en mijn eigenheid te laten zien, maakt mij trots. Gastvrijheid, overgave, doorzettingsvermogen en bevlogenheid zijn voor mij geen mooie woorden, maar dagelijkse praktijk. Ik wil dat gasten voelen dat alles wat we doen met aandacht en hart voor het vak gebeurt.’
Tot slot zegt Leo Hollman: ‘Ik kijk enorm uit naar de samenwerking tussen Marco en Leon en hun teams. We mogen trots zijn op deze plek in de stad en gaan dat omlijsten met deze nieuwe, gastvrije symbiose.’

ChefsFriends wordt mede mogelijk gemaakt door ‘De vrienden van…’:
Kesbeke Fijne Tafelzuren
Kaasfort Amsterdam
Chaîne des Rôtisseurs
Nice to Meat
Schmidt Zeevis
la Fève chocolade en desserts
Mr. Henry’s 0,00%
De WijnGoeroe
WTOL Academy
R & R media en advies
Ook vriend worden? Stuur een e-mail naar richard@chefsfriends.nl of rik@chefsfriends.nl.
Lees verder
-
Restaurant Judith, gevestigd in Kasteel Engelenburg in Brummen, heeft een nieuwe chef. Bas Diepenbroek neemt…
-
Chocolat in Breda is verhuisd. Het restaurant van chef en eigenaar Dorus Clement huisvest nu…
-
Transfernieuws uit Brabant. Restaurant Ovum in Grave heeft een nieuwe chef, een chef met klinkende…


